BootcampHackathonHiring ChallengeTüm Etkinlikler
İş İlanlarıŞirketler

Değişim Elçisi Programı

Kadınların güçlenmesi için “Değişim Elçisi” ol!  
 

Techcareer.net olarak iş birliği içerisinde olduğumuz, Kariyer.net, Avrupa Birliği finansmanıyla Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), TİSK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen  “İmalat Sanayinde Kadınların Güçlenmesine Yönelik Model Geliştirme Projesi” imalat sanayinde kadınların daha da güçlenmesini hedefliyor. Projeye özel geliştirilen müfredatla, “Değişim Elçisi” olarak belirlenecek STEM alanlarından mezun kadınlarla 4-6 ay boyunca kapsamlı dijital ve sürdürülebilirlik eğitim programları gerçekleştirilecek.

Sektördeki geleceği şekillendirecek bu projede sen de yer almak istiyorsan hemen başvur!

Değişim Elçisi Programı

ÖDÜL BİLGİSİ

İş Fırsatı

YER

Hibrit

ETKİNLİK TARİHİ

15.03.2024

SON BAŞVURU

05.02.2024

Kimler Katılabilir? 👀

  • Üniversitelerin Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarından mezun
  • İstekli, tutkulu, hırslı genç kadınlarımız başvurabilir.

Seni Neler Bekliyor? 🎯

4-6 ay boyunca kapsamlı dijital ve sürdürülebilirlik eğitim programlarına katılacaksın.
Seçilecek mentörlerden destek alacak ve deneyimlerini paylaşma fırsatı bulacaksın.
Eğitim Hibrit olarak gerçekleştirilecek.
Tam zamanlı katılıp mezun olman durumunda istihdam sürecinde de destekleneceksin.

Etkinlik Detayları 📝

Proje Hakkında;

İmalat Sanayinde Kadınların Güçlenmesine Yönelik Model Geliştirme Projesi" Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğiyle ve Avrupa Birliği finansmanı ile yürütülmektedir. Proje, imalat sanayinde kadınların güçlenmesini önceleyerek kalkınma gündeminde öne çıkan ikiz dönüşüm ihtiyacına yönelik modeller geliştirmeyi amaçlamaktadır. 
Proje aracılığıyla imalat sanayinde, kadınların yetkinlik artırma ve yeniden yetkinlik kazandırma yoluyla geleceğin işleriyle uyumlu bir şekilde güçlenmesine odaklanılacaktır ve bu şekilde pilot dönüşüm örneklerini sergileyerek tekrarlanabilir modeller oluşturmak hedeflenmektedir. Pilot uygulamalar, imalat sanayisinin COVID sonrası dönemdeki dijital ve yeşil dönüşüm gereklilikleriyle uyumlu bir şekilde gerçekleştirilecektir.
 

Sıkça Sorulan Sorular ☝️

Başvuru sürecinin tamamlanması ardından, değerlendirme aşamasına geçilecektir. Değerlendirme kriterleri arasında değişim elçisi adaylar için Üniversitelerin Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarından mezun olan ve ikiz dönüşüm alanında çalışmaya istekli kadın aday olmaları yer alıyor. 

Eğitime kabul aldıktan sonra yoğun bir eğitim maratonuna başlayacaksın. MEXT Dijital Dönüşüm Merkezi tarafından projeye özel hazırlanmış müfredat kapsamında verilecek olan dijital ve sürdürülebilirlik eğitim programlarına katılacak ve kendini geliştireceksin. Eğitimler hibrit şekilde hem online hem fiziksel olarak gerçekleştirilecek. Bunların yanı sıra eğitim dönemi boyunca nakit destek almaya da hak kazanacaksın.

Eğitimler 4-6 ay sürecek. 

Düzenli olarak eğitime katılmış olman durumunda, eğitim süresince boyunca nakit desteği alacaksın. Eğitimleri başarıyla tamamlarsan, istihdam fırsatı kazanacaksın ve sana atanan mentörün ile birlikte çalışarak edindiğin deneyimleri paylaşabilecek ve istihdam edildiğin firmadaki ikiz dönüşüm sürecini destekleyeceksin. 

Eğitimi başarıyla tamamlaman ve düzenli olarak eğitime katılmış olman durumunda istihdam fırsatı kazanacaksın. Mentörlerin ile çalışarak alanında deneyimleri paylaşabilecek ve süreç boyunca nakit desteği alacaksın.

TECHCAREER

Hakkımızda

SOSYAL MEDYA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

tr


en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26