BootcampHackathonHiring ChallengeTüm Etkinlikler
İş İlanlarıEğitimlerŞirketler

Değişim Elçisi Programında Mentör Ol!

Kadınların güçlenmesi için “Mentör” ol!  

Techcareer.net olarak iş birliği içerisinde olduğumuz, Kariyer.net, Avrupa Birliği finansmanıyla Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), TİSK, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen  “İmalat Sanayinde Kadınların Güçlenmesine Yönelik Model Geliştirme Projesi” imalat sanayinde kadınların daha da güçlenmesini hedefliyor. Mentörlerimizin projede ayda en az 2 saatlik görüşmelerle, 12 ay boyunca değişim elçilerimize deneyimlerini aktarmaları, onları yönlendirmeleri ve ilham vermeleri bekleniyor.

Sektördeki geleceği şekillendirecek bu projede sen de yer almak istiyorsan hemen başvuru yap! 

Değişim Elçisi Programında Mentör Ol!

ÖDÜL BİLGİSİ

Mentörlük

YER

Online

ETKİNLİK TARİHİ

15 Mart 2024

SON BAŞVURU

05.02.2024

Kimler Katılabilir? 👀

  • Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarından mezun ya da bu alanlarda çalışan
  • İstekli, tutkulu, paylaşıma açık
  • Dijital ve yeşil dönüşüm alanlarında deneyimli
  • Deneyimlerini aktararak ilham olmayı seven adaylar başvurabilir

Seni Neler Bekliyor? 🎯

Eğitim programlarındaki değişim elçilerine mentörlük desteği vereceksin.
12 aylık uygulama döneminde değişim elçilerine destek olucaksın.
Mezun olan değişim elçileri ile deneyimlerini paylaşma fırsatı bulacaksın.

Etkinlik Detayları 📝

Proje Hakkında;

İmalat Sanayinde Kadınların Güçlenmesine Yönelik Model Geliştirme Projesi" Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğiyle ve Avrupa Birliği finansmanı ile yürütülmektedir. Proje, imalat sanayinde kadınların güçlenmesini önceleyerek kalkınma gündeminde öne çıkan ikiz dönüşüm ihtiyacına yönelik modeller geliştirmeyi amaçlamaktadır. 
Proje aracılığıyla imalat sanayinde, kadınların yetkinlik artırma ve yeniden yetkinlik kazandırma yoluyla geleceğin işleriyle uyumlu bir şekilde güçlenmesine odaklanılacaktır ve bu şekilde pilot dönüşüm örneklerini sergileyerek tekrarlanabilir modeller oluşturmak hedeflenmektedir. Pilot uygulamalar, imalat sanayisinin COVID sonrası dönemdeki dijital ve yeşil dönüşüm gereklilikleriyle uyumlu bir şekilde gerçekleştirilecektir.
 

Sıkça Sorulan Sorular ☝️

Başvuruların alınmasının ardından, değerlendirme aşamasına geçilecek. Değerlendirme kriterleri arasında Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarından mezun ya da bu alanlarda çalışıyor olmak bulunuyor. Kadın adaylar bu kriterlere göre seçileceklerdir.

Eğitime kabul aldıktan sonra ayda en az 2 saatlik görüşmeler ile Değişim Elçilerine ilham olman ve onları yönlendirmen bekleniyor.

Eğitim kısa süreli online bir mentörlük değitimi olacak. 12 ay boyunca ayda en az 2 saatini ayırman istenecek.

Düzenli olarak eğitime katılmış olman durumunda değişim elçilerinin istihdam sürecine ve değişim elçilerinin istihdam edildiği imalat sanayinde faaliyet gösteren firmaların ikiz dönüşümüne destek sağlamış olacaksın.

TECHCAREER

Hakkımızda
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

SOSYAL MEDYA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook

tr


en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26