BootcampHackathonHiring ChallengeTüm Etkinlikler
İş İlanlarıEğitimlerŞirketler

Hakkımızda

techcareer-team
Techcareer.net, 2021 yılında hayata geçirilen “Türkiye’nin Teknoloji Yeteneği Platformu” olmayı hedefleyen bir kurumsal girişimdir.
Hem Türkiye’de hem dünyada yaşanan dijital yetenek açığı sorununa bir çözüm olabilmek amacıyla yeni dijital yetenekler yetiştiren ve bilişim sektöründe halihazırda çalışan adayları bir araya getiren bir platformdur.
Teknoloji ve bilişim alanında uzmanlaşan ya da bu alanda kendini geliştirmek isteyen yazılımcılar, ürün ve proje yöneticileri, ağ ve güvenlik, veri tabanı, veri işleme, veri bilimi, tasarım, kullanıcı arayüzü ve deneyimi, dijital pazarlama ve diğer tüm bilişim pozisyonlarındaki herkese ulaşmayı hedeflemektedir.
Bunun yanı sıra bilişim sektörüne girmek isteyen, ilgili veya ilgisiz bölümlerden mezun olmuş öğrenci, deneyimli veya deneyimsiz tüm adaylar hedef kitlesi içinde yer almaktadır.
techcareer.net 2023 yılında;
  • 310'dan fazla etkinlik,
  • 110.000'den fazla üye,
  • 6.000'den fazla yetiştirilmiş aday ve %70 yerleşme oranı ile

Türkiye bilişim sektörüne büyük katkılar sağladı.

Vizyonumuz:

Global bir problem olan dijital yetenek açığına Türkiye'den başlayarak tüm dünya için çözüm sağlayabilen platform olmak.

Misyonumuz:

Teknoloji kariyeri denilince hem adaylar hem de işverenler için 1 numaralı platform olmak.

Bootcamp
Bootcamp

Bootcamp'ler ile yeni mezunları uzmanlaştırıyor...

Bootcamp katılımcılarına hem iş fırsatları hem de ücretsiz eğitim sunulmaktadır. Bootcamp’lere katılmak isteyen adaylar, aradığı yazılım/ürün/teknoloji eğitimini ve uzmanlaşmak istediği konuyu seçerek belirli iş alanında kendini geliştirebilmekte, başarıyla mezun olarak iş fırsatlarından faydalanabilmektedir.

Hiring Challenge’lar ile iş fırsatları sunuyor!

Hiring Challenge adı verilen yarışmalar, şirketlerin işe alım ihtiyaçlarına uygun pozisyonlar için düzenlenmektedir. Katılımcılar Android, iOS, kod veya algoritma geliştirme gibi vakaları belirlenen süre içerisinde çözmelidir. Bu yarışmalarda algoritma tasarımı, özgünlük ve kod kalitesi ön plandadır. Yarışmaya gönderilen projeler ön elemeye alınmaktadır. Ön elemeyi geçen yarışmacılar, jüri görüşmelerinde projelerini/çözümlerini sunarak finale kalmaktadır. Böylece çalışmak istedikleri şirket yetkilileri ile hem tanışmış hem kendilerini kanıtlamış hem de çözümlerini anlatmış olurlar.
Hackathon
Hackathon

Hackathon’lar ile ödüller dağıtıyor...

Hackathon adı verilen etkinliklerde katılımcılar takımlar halinde veya bireysel olarak yarışabilmektedir. Katılımcılara belli bir zaman verilir ve yeni fikirler, yeni dijital ürünler üretmesi, sonra da bunları kodlaması istenir. Hackathonlar, ödüllü yarışmalardır. Kendini kanıtlayarak dereceye giren katılımcılar, sonrasında jüriye sunumlarını yaparak, dereceye girip ödül kazanabilirler ve bazen anında iş fırsatları yakalayabilirler.

Ekibimiz

Ekibimiz

TECHCAREER

Hakkımızda
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

SOSYAL MEDYA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook

tr


en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26