BootcampHackathonHiring ChallengeAll Events
JobsCoursesCompanies

Gazi Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu Datathon: Job PredictaThon

Gazi Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu iş birliğiyle düzenlediğimiz bu Datathon'a katılarak 400 bin gerçek kullanıcının devasa 2,5 milyon iş başvurusu verisi seni bekliyor! Kendi seçtiğin algoritmaları ve veri işleme modellerini kullanarak bu zorlu bir mücadeleye katıl ve son başvuruyu tahmin et. 

Hemen başvur, on binlerce lira değerinde HepsiBurada hediye çeki ve Data Science Bootcamp'e katılım hakkı kazan!

Gazi Üniversitesi Yapay Zeka Topluluğu Datathon: Job PredictaThon

PRIZE

Para Ödülü

LOCATION

Online

EVENT DATE

28.01-04.02.2024

DEADLINE

25.01.2024

Who Can Participate? 👀

  • Veri bilimi ile ilgili alanlara ilgiliysen,
  • Karmaşık veri setlerinden anlamlı sonuçlar çıkarmak için yaratıcı çözümler üretmeyi seviyorsan,
  • Yeni teknolojileri öğrenmeye ve uygulamaya hevesliysen bu Datathon tam sana göre!

What Awaits You? 🎯

400 bin gerçek kullanıcının verisini incele
Veri işleme modellerini kullanarak en doğru tahmini yap!
+10.000₺ Hediye Çeki
Gerçek bir firmanın gerçek problemini çözeceksin

Event Details 📝

Datathon Hakkında

Datathon, genellikle "Data" (Veri) ve "Marathon" (Maraton) kelimelerinin birleşiminden oluşan bir terimdir. Bu etkinlik, katılımcıların belirli bir süre içinde büyük veri setleri üzerinde analizler yaparak, veri bilimi, makine öğrenmesi, yapay zeka ve ilgili alanlarda pratik uygulamalar gerçekleştirdikleri bir tür hackathon’dur.

Katılımcılar, genellikle gerçek dünya verileri kullanarak, bu veriler üzerinde çeşitli işlemler yaparlar. Bu işlemler, veri temizleme, veri analizi, model oluşturma ve veri görselleştirme gibi çeşitli teknikleri içerebilir. Etkinliğin amacı, genellikle belirli bir problemi çözmek veya veri setinden anlamlı bilgiler çıkarmak olur.

Datathonlar, katılımcılara gerçek dünya verileri üzerinde çalışma, takım halinde problem çözme ve yeni teknikler öğrenme gibi değerli deneyimler sunar. Bu etkinlikler, genellikle üniversiteler, teknoloji şirketleri veya araştırma kurumları tarafından düzenlenir ve çeşitli seviyelerden katılımcıları çeker: öğrencilerden profesyonellere kadar herkes bu etkinliklere katılabilir.

Frequently Asked Questions ☝️

Kullanacağın üç farklı train datası mevcut: birinde başvurular, diğerinde ilanlarla ilgili bilgiler ve sonuncusunda adaylarla ilgili bazı bilgiler yer alıyor. 

Datathon, 28 Ocak'ta saat 17.00'da başlayacak ve 4 Şubat'a kadar devam edecek. Bu 7 günlük süre zarfında tahminlerinizi geliştirmek için çalışmalarınızı yenileyebilir ve Case linkindeki leaderboard'ı takip edebilirsiniz.

Yükleyeceğiniz dosyanın formatı CSV olmalı ve iki sütun içermelidir: jobseekerId ve jobId. Günde beş kez tahmin yükleyebilirsiniz ve bir aday için en fazla 10 tahmin girebilirsiniz. 

Değerlendirme kriteri, @k=10 olan Normalized Discounted Cumulative Gain (NDCG) olacaktır. Sonuç hesaplamaları 0-1 aralığında yapılacaktır. Daha detaylı bilgi için NDCG'nin Wikipedia sayfasına bakabilirsiniz.

Yarışmanın toplam ödülü +10.000₺ hediye çeki ve Data Science Bootcamp katılım hakkı. Kazananlar, tahminlerinin doğruluğuna göre NDCG skorlarına göre belirlenecek. En yüksek skora sahip katılımcılar, ödül havuzundan paylarını alacaklar. 

TECHCAREER

About Us
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

SOCIAL MEDIA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook

tr


en

All rights reserved
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26