BootcampHackathonHiring ChallengeTüm Etkinlikler
İş İlanlarıEğitimlerŞirketler
Dijital Dönüşümde Dönüşemeyen Veri

Dijital Dönüşümde Dönüşemeyen Veri

Veri yönetimindeki en büyük sorunlardan biri olan dönüşemeyen veri hakkında konuyu tartışmak ve çözüm yollarını keşfetmek için "Dijital Dönüşümde Dönüşemeyen Veri" panelini düzenledik.
Techcareer.net
Techcareer.net
13.06.2023

8 ve 9 Haziran'da, büyük bir heyecanla akademiden ve sektörden 8 değerli konuşmacıyla "Dijital Dönüşümde Dönüşemeyen Veri" konulu bir online panel düzenledik. Eğer izleme fırsatınız olmadıysa endişelenmeyin! Bu yazıda, etkinliğimizin önemli noktalarını sizinle paylaşarak, bir sonraki öğle aranızda ne izleyeceğinize karar vermenize yardımcı olmak istiyoruz.

Moderatörlüğünü Kariyer.net Ar-Ge Danışmanı Kemal Can Kara'nın yaptığı bu online panelin 1. gününde Abdülkerim Mızrak (WiseUp Software&Consultancy - Kurucu & Yönetici Ortak), Hüseyin Yurtseven (Amazon - Sr. Software Development Manager, Amazon Music Machine Learning), Sultan Turhan (Galatasaray Üniversitesi -  Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Doktor Öğretim Üyesi) ve Özcan Çavuş (Doğuş Teknoloji - Executive Vice President – CDO / Veri Çözümleri ve Gizliliği Grubu - Data Solutions and Privacy) katıldı. 2. günde ise Anıl Gül (Kariyer.net - Teknoloji ve İnovasyon Genel Müdür Yardımcısı), Dr. Ömer Farukhan Güneş (Oxford Üniversitesi Junior Research Fellow in Computer Science), Şadi Evren Şeker (İstanbul Üniversitesi  - Bilgisayar ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi Dekanı // Founder of OptiWisdom) ve Seda Tekin (Sade Yazılım – Direktör) bizlerleydi.

Bu etkileyici online panelde, sıradışı ve sıklıkla ihmal edilen konulara odaklandık. Deneyimli kişilerin bilgi ve birikimlerinden yola çıkarak, kültürel ve teknik dönüşümün önemini derinlemesine ele aldık. Türkiye'de ve yurtdışında uzun yıllar çalışmış olan konuşmacılarla, şirketlerin veri odaklı ürünler geliştirirken düştüğü bazı hatalardan, hızla büyüyen ekiplerin zorluklarından ve katı organizasyon yapılarında sıkışıp kalan donanımlı mühendislerden bahsettik. Bu tür zorlukları aşmanın yollarını, doğru kültürel değişimi gerçekleştirmenin önemini ve bireyler ile ekiplerin bu dönüşüm sürecinde neler yapabileceğini derinlemesine tartıştık.

Etkinlik boyunca, şirketlerin içerisindeki dönüşümün öncüsü olan Chief Data Officer pozisyonuna odaklandık. Bu heyecan verici rolün ne işlerle uğraştığını, hangi ekiplerle birlikte çalıştığını ve dönüşüm sürecindeki rolünü, sınırlarını ve sorumluluklarını ele aldık. Ayrıca, gelecekte benzer pozisyonların yalnızca şirket içinde değil, şirket dışında da önemli bir role sahip olacağı yakın bir geleceğe işaret ettik.

Bunların yanı sıra, veri gizliliği ve güvenliği, büyük dil modelleri (LLM'ler), akademinin bu konudaki rolü, danışmanlık hizmetlerinin önemi gibi birçok konuyu ele aldık. Son olarak, her bir konuşmacı, öğrenmenin nasıl öğrenileceği ve kişisel olarak nasıl entelektüel birikimlerini korudukları konusunda bizimle görüşlerini paylaştı. Bu bilgi bombardımanı karşısında güncel kalmak ve gelişmek için kullandıkları yöntemleri anlattılar.

Eğer benzer bir formatla ele alınmasını istediğiniz başka konu önerileriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sizlerle tekrar buluşmak dileğiyle!

Etkinlikleri buradan izleyebilirsiniz:

1. Gün: 


2. Gün:


Daha Fazla

Techcareer.net Video Eğitimler!

Techcareer.net Video Eğitimler!

Techcareer.net'in ücretsiz eğitim videolarıyla yazılım becerilerinizi geliştirin. Dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde erişebileceğiniz video eğitimlerle teknoloji kariyerinize bir adım daha yaklaşın!
29.05.2024
1 Dakika

TECHCAREER

Hakkımızda
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

SOSYAL MEDYA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook

tr


en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26