BootcampHackathonHiring ChallengeTüm Etkinlikler
İş İlanlarıEğitimlerŞirketler
Yazılım Hareketi”ni destekliyoruz!

Yazılım Hareketi”ni destekliyoruz!

Techcareer.net, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) iş birliğiyle heyecan verici bir Back-End with C# Bootcamp başlatıyor! TRB2 bölgesindeki genç yeteneklere yönelik bu eğitim programıyla yazılım dünyasına adım atma fırsatını kaçırma.
Techcareer.net
Techcareer.net
24.11.2023
2 Dakika

“Yazılım Hareketi”ni destekliyoruz!

Techcareer.net olarak Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) ile yepyeni bir iş birliğine imza attık. Bu kapsamda istihdam odaklı gerçekleştireceğimiz Back-End with C# Bootcamp ile TRB2 bölgesindeki genç yetenekleri iş fırsatlarıyla buluşturmayı hedefliyoruz.

DAKA, 2021 yılında başlatmış olduğu “Yazılım Hareketi” faaliyeti kapsamında istihdam odaklı yeni eğitimini Techcareer.net iş birliğinde gerçekleştirecek. Başta Van olmak üzere Bitlis, Muş, Hakkari illerinde yaşayan geleceğin yazılımcılarının yetiştirileceği eğitim programında; teorik ve uygulamalı eğitimlerle birlikte gençlerin istihdam şansını artıracak “GitHub eğitimi, CV hazırlama eğitimi, mülakat simülasyonu ve firma buluşmaları vb.” etkinlikler de yapılacak.

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray:

“2021 yılından bu yana Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumumuz ve Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğümüzün öncülüğünde, bölge üniversitelerimiz ve il milli eğitim müdürlüklerimizin özverili çalışmalarıyla TRB2 Bölgemizde yazılım alanında bilinçlendirme ve eğitim faaliyetleri yürütüyoruz. Techcareer.net iş birliğiyle gerçekleştireceğimiz bu faaliyette gayemiz sahada ihtiyaç duyulan alanlarda ve ihtiyaç duyulan yetkinlikte yazılımcılar yetiştirmek.” dedi.

İş birliğiyle ilgili değerlendirmede bulunan Techcareer.net Pazarlama Müdürü Begüm Uslusoy ise;

“Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın Yazılım Hareketi kapsamındaki istihdam odaklı eğitimi çerçevesinde bir Back-End with C# Bootcamp’i açacağız. 5 hafta sürecek 50 saatlik eğitim boyunca katılımcılara Back-End with C# teknolojilerinin sunduğu olanaklarla Back-End dünyasını keşfetme fırsatı sağlayacağız. Bitlis, Muş, Hakkâri ve Van illerinde ikamet edenlerin katılabileceği, alanında uzman eğitmenler gözetiminde verilecek 40 saati teorik, 10 saati uygulamalı eğitim kapsamında; mülâkat simülasyonu, özgeçmiş ve Git-Hub eğitimi gerçekleştireceğiz. Eğitimi bitirenler Jr. Back-End Developer olarak iş dünyasına atılmaya hazır olacaklar” dedi.

23 Aralık 2023 tarihinde yapılacak etkinlik için son başvuru tarihi: 14 Aralık 2023

Etkinliğe dair tüm detayları öğrenmek ve başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsin.


Daha Fazla

Üniversite Tercihlerinde Nelere Dikkat Etmelisin?

Üniversite Tercihlerinde Nelere Dikkat Etmelisin?

Bu blogumuzda, üniversite tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken temel noktalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve bilinçli kararlar alarak gelecekteki başarı ve kariyerinizi şekillendirebilirsiniz.
19.07.2024
2 Dakika

TECHCAREER

Hakkımızda
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

SOSYAL MEDYA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook

tr


en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26