BootcampHackathonHiring ChallengeTüm Etkinlikler
İş İlanlarıŞirketler

Git ve GitHub'a Başlangıç Rehberi

Kodlamaya ve yazılım geliştirmeye ilgi duyuyor musun? Kendi projelerinizi başlatmak veya açık kaynak dünyasına katılmak mı istiyorsun?

İşte sana harika bir fırsat! "Git ve GitHub Eğitimi" ile kodlama dünyasının kapılarını aralıyoruz.

Ücretsiz olarak kaydol, canlı yayın günü ücretsiz olacak eğitimi kaçırma!

Git ve GitHub'a Başlangıç Rehberi

ÖDÜL BİLGİSİ

Ücretsiz Eğitim

YER

Online

ETKİNLİK TARİHİ

26 Ekim 20.00

SON BAŞVURU

26.10.2023

Kimler Katılabilir? 👀

  • Yeni başlayanlar için mükemmel: Kodlamaya yeni başladıysan;
  • Mevcut becerilerini geliştirmek isteyen: Git ve GitHub hakkında daha fazla bilgi edinmek ve bu becerileri güçlendirmek istiyorsan;
  • Yazılım geliştirme topluluğuna katılmak isteyen: Açık kaynak projelerde yer almak ve yazılım geliştirme topluluğuna katılmak istiyorsan bu eğitim sana göre!

Seni Neler Bekliyor? 🎯

Git ve GitHub'ın temel kavramlarını öğrenerek ustalaşacaksın.
Gerçek dünya senaryolarını gör, öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı.
Açık kaynak projelerindeki fırsatlar hakkında bilgi edin.
Eğitimde yer al ve uzmanından öğrenme fırsatı yakala.

Etkinlik Detayları 📝

Git ve GitHub'a Başlangıç Rehberi

Ne zaman, nerede gerçekleşecek?

Etkinlik 26 Ekim Perşembe Saat 20.00'de techcareer.net'in Youtube, Twitter ve LinkedIn kanallarında gerçekleşecek. 

 

Git Nedir?
Git, dağıtık bir sürüm kontrol sistemi olarak kullanılır. Yazılım geliştirme projelerini izlemek, değişiklikleri takip etmek ve işbirliği yapmak için kullanılır. Git, geliştiricilere projelerini yönetme, kod değişikliklerini izleme, farklı sürümleri karşılaştırma ve kodu farklı dallarda geliştirme yeteneği sağlar. Bu, birden fazla kişinin aynı projede çalışırken kod çatışmalarını önlemeye yardımcı olur. Git, komut satırı aracılığıyla veya grafik arayüzleriyle kullanılabilir ve özgür ve açık kaynaklı bir yazılımdır.

 

GitHub Nedir?
GitHub, Git tabanlı bir kod barındırma platformudur. Geliştiricilerin projelerini Git kullanarak depolamalarını, izlemelerini ve işbirliği yapmalarını sağlar. GitHub, kullanıcıların açık kaynak projeler oluşturmasına ve bu projelere katkıda bulunmasına olanak tanır. Kullanıcılar, GitHub üzerinde depolarını oluşturabilir, kodlarını paylaşabilir ve diğer geliştiricilerle işbirliği yapabilir. GitHub ayrıca konu izleme, hata raporlama, çekme isteği gönderme ve kod inceleme gibi işlevlere sahiptir. Hem açık kaynaklı projelerin hem de özel projelerin barındırılmasına olanak tanır, ancak açık kaynak projeleri için ücretsiz barındırma sunar.

Sıkça Sorulan Sorular ☝️

Bu eğitim kodlamaya yeni başlayanlar, geliştirmek isteyenler ve açık kaynak topluluğuna katılmak isteyen herkes için uygundur.

Bilgisayarının olması yeterlidir. Git ve GitHub hesaplarına sahip olman faydalı olacaktır, ancak bu eğitimde bu konuları da öğreneceksin.

Evet, etkinlik ücretsizdir.

TECHCAREER

Hakkımızda
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

SOSYAL MEDYA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook

tr


en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26