BootcampHackathonHiring ChallengeTüm Etkinlikler
İş İlanlarıEğitimlerŞirketler

Senior Queue Systems Proficiency Bootcamp

Senior Queue Systems Proficiency Bootcamp ile kuyruk sistemlerini Fatih Çakıroğlu ile deneyimlemeye hazır mısın? Bu 20 saatlik canlı ve ücretsiz eğitim programı, deneyimli yazılım geliştiricileri ve sistem yöneticilerini daha karmaşık ve ölçeklenebilir kuyruk sistemleri geliştirebilmeleri için donatmayı amaçlıyor.

Eğitim süresince RabbitMQ, Apache Kafka gibi kuyruk sistemlerini etkin bir şekilde kullanmayı öğrenecek, dağıtık sistemler ve mesaj kuyruğu süreçlerini otomatikleştirme ve optimize etme tekniklerini keşfedeceksin. 

Kariyerine değer katmak için hemen başvur ve kuyruk sistemleri dünyasında fark yarat!

Senior Queue Systems Proficiency Bootcamp

ÖDÜL BİLGİSİ

Ücretsiz Eğitim

YER

Online

ETKİNLİK TARİHİ

10.06.2024

SON BAŞVURU

03.06.2024

Kimler Katılabilir? 👀

  • Teknoloji alanında 3+ yıl deneyimli
  • Yaratıcı ve dinamik, takım çalışmasına yatkınsan
  • C# konusunda bilgiliysen
  • Sorumluluk sahibi, inisiyatif alabilen ve çözüm odaklı biriysen bu Bootcamp tam sana göre!

Seni Neler Bekliyor? 🎯

Fatih Çakıroğlu'ndan 20 saat eğitim alacaksın.
Eğitimi tamamladıktan sonra başarıyla mezun olacaksın.
Alacağın sertifika ile açık pozisyonlar için değerlendirilme fırsatın olacak.
Queue Systems konusunda detaylı bir eğitim alacaksın.

Etkinlik Detayları 📝

Bootcamp Hakkında

Kuyruk Sistemleri Nedir?

Kuyruk sistemleri, mesajların güvenilir ve asenkron bir şekilde iletilmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler, uygulamalar arasında veri alışverişini kolaylaştırır ve dağıtık sistemlerde yüksek ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik sağlar. Kuyruk sistemlerinin temel prensipleri arasında olay tabanlı mimariler, mesaj kuyrukları ve ölçeklenebilir mesajlaşma altyapıları bulunur.

Olay Tabanlı Mimariler:

RabbitMQ: Yüksek performanslı ve esnek bir mesaj kuyruk sistemi olarak, uygulamaların arasında veri alışverişini sağlar. Mesajların güvenilir bir şekilde iletilmesini ve kuyruğa alınmasını yönetir.
Apache Kafka: Büyük veri ve gerçek zamanlı veri akışları için tasarlanmış, dağıtık bir mesajlaşma sistemi olarak, yüksek hacimli veri trafiğini yönetir. Kafka, olayların sürekli ve hızlı bir şekilde işlenmesini sağlar.
Kuyruk Sistemlerinin Temel Prensipleri:

Mesaj Kuyrukları: Mesajların bir kuyrukta tutulması ve sırasıyla işlenmesi.
Olay Tabanlı Mimariler: Uygulama bileşenlerinin olaylar üzerinden haberleşmesi.
Ölçeklenebilirlik: Yüksek hacimli mesaj trafiğini yönetebilme yeteneği.
Güvenilirlik: Mesajların kaybolmadan ve sırasıyla iletilmesi.
Konteynerizasyon ve Orkestrasyon:

Docker: Uygulamaların her yerde çalışabilmesini sağlayan konteyner platformu.
Kubernetes: Konteynerlerin otomatik olarak dağıtılması, ölçeklenmesi ve yönetilmesi için kullanılan açık kaynaklı bir sistem.
Bulut Bilişim:

AWS: Amazon Web Services, ölçeklenebilir ve güvenilir bulut tabanlı hizmetler sunar.
Kuyruk Sistemleri Kültürü ve Uygulamaları:

İşbirliği ve iletişimi artırarak yazılım geliştirme ve operasyon ekipleri arasında sinerji oluşturur.
Otomasyon ile süreçleri hızlandırır ve hataları azaltır.
Geri bildirim döngüleri ile sürekli iyileştirme sağlar.
Bu beceri seti, kuyruk sistemleri mühendislerinin çok yönlü olmalarını ve projenin tüm yönleriyle ilgilenebilmelerini sağlar, bu da onları teknoloji projelerinde çok değerli hale getirir.

Bu Bootcamp ile RabbitMQ ve Apache Kafka detaylarını öğreneceksin.

Diğer başvuruya açık etkinlikleri sayfamızdan inceleyerek, farklı alanlarda da ücretsiz eğitimlere başvurabilirsin. Bu konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için blog içeriklerimizi inceleyebilir ayrıca iş ilanlarını inceleyerek kendini geliştirip, kariyerine adım atacağın ilanlara başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular ☝️

İlk aşamada başvurular toplandıktan sonra adayların ön CV değerlendirilmesi yapılacaktır. Bu aşamayı geçersen Teknik Seviye Testi tarafına gönderilecek, başarılı olman durumunda seninle ön mülakat için bir görüşme yapacağız. Bu adımda da başarılı olman durumunda eğitime katılma hakkı kazanacaksın.

Eğitime kabul aldıktan sonra yoğun bir eğitim maratonuna başlayacaksın. Bootcamp süresince senior şekilde Kuyruk Sistemleri (RabbitMQ/ Apache Kafka) alanında çalışıp kendini geliştireceksin. Program online olarak gerçekleştirilecek. 

Eğitim, 1 hafta boyunca haftaiçi 10.00-14.00 saatleri arasında olmak üzere toplamda 20 saat sürecek. Derslere senden tam katılım bekliyoruz ancak katılamadığın durumlarda da başarılı şekilde mezun olabilmen için derslerin %80'ine katılmış olman gerekiyor. 

Bootcamp'i başarıyla tamamlaman ve mezun olman durumunda açık olan pozisyonlar için sana bir iş fırsatı sağlayabiliriz. FullStack alanında çalışabileceğin bir pozisyonda son mülakatları da geçerek işe alınma fırsatın olabilir ancak bu eğitim sonrasında işe girme garantisi yoktur.

Eğitimi başarıyla tamamlaman ve düzenli olarak eğitime katılmış olman durumunda sana katılım belgesi vereceğiz. Bu sayede özgeçmişine ekleyebileceğin bir belgeye sahip olacaksın. Aynı zamanda uzman eğitmenimizle, alanında kendini geliştirmek ve derinleşmek için büyük bir fırsat yakalamış olacaksın

TECHCAREER

Hakkımızda
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

SOSYAL MEDYA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook

tr


en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26