BootcampHackathonHiring ChallengeTüm Etkinlikler
İş İlanlarıEğitimlerŞirketler
Veri Alanında İzmir’deki Genç NEET* Kadınlara Özel Eğitim Fırsatı!

Veri Alanında İzmir’deki Genç NEET* Kadınlara Özel Eğitim Fırsatı!

“Ne Eğitimde Ne İstihdamda” olan İzmirli genç kadınlara bilişim sektöründe büyük fırsat, bu eğitimde!
Techcareer.net
Techcareer.net
25.09.2023
3 Dakika

Veri Alanında İzmir’deki Genç NEET* Kadınlara Özel Eğitim Fırsatı!

Söze en iyisi “NEET” ile neyi kast ettiğimizi açıklayarak başlayalım: “Ne eğitimde, ne istihdamda” (NEET) olan gençler, bugün dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik ve toplumsal hayatın bu iki büyük fırsat penceresinden uzakta, risklere daha açık, bugünden yarına daha kırılgan yaşamlar sürüyor. 

Genç kadınlar açısından bu durum çok daha keskin. 2022 yılı TÜİK işgücü verilerine göre Türkiye’de 18-29 yaş arası nüfus 14,5 milyonun biraz üzerinde. Bu yaş aralığındaki genç erkeklerde NEET oranı % 19 iken, genç kadınlarda bu oran % 45,1. Yani, ülkemizdeki her iki kadından neredeyse biri ne eğitimde, ne istihdamda yer almıyor. 

Neden Veri Giriş Elemanı?

Bilişim teknolojilerinin yaşamın her alanında kaçınılmaz biçimde yaygınlaşmasıyla veri yönetimi alanında çok farklı düzeylerdeki iş ve istihdam fırsatlarında büyük bir artış oldu. Kariyerinin ilk adımlarını atarken bilişim sektörünün veri yönetimi alanında bu artan fırsatlardan yararlanmak ve kariyerine güçlü bir ivme kazandırmak isteyenler için, özellikle sağlık ve eğitim kurumları, konaklama tesisleri gibi yoğun veri yönetimi yapılan kurumlar öne çıkıyor.

Kimler Katılabilir? 

İzmir’de ikamet eden 18-29 yaşında, en az lise mezunu genç NEET kadınlar başvurabilir.

Eğitim Yeri ve Takvimi:

Veri Giriş Elemanı eğitimi İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın Halkapınar Yerleşkesinde, her Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri, 09:30 – 15:30 saatleri arasında düzenlenecek.


16 Ekim 2023 Pazartesi başlayacak eğitim toplam 120 saat sürecek. Eğitimin 15 Kasım 2023 Çarşamba günü bitmesi hedefleniyor.

Başvuru için İzmir Meslek Fabrikası internet sitesinden > Kurs Merkezleri > Halkapınar > Veri Giriş Elemanı Eğitimi’ne kayıt yapılması gerekiyor.

Son başvuru tarihi: 9 Ekim 2023

Neden Katılmalısınız?

Bilişim teknolojileri kaçınılmaz biçimde hayatın her alanında yaygınlaştıkça, veri de günümüz dünyasının en değerli kaynaklardan biri haline geldi. Hastane ve sağlık kuruluşları, okul ve eğitim kurumları, otel ve konaklama tesisleri gibi yaygın veri yönetimi ihtiyacı olan işletmeler de bu bakımdan, “ne eğitimde, ne istihdamda olan” genç kadınlar için yaygın fırsatlar sunuyor. 

Veri Giriş Elemanı Eğitimi; Sabancı Vakfı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde yürütülen Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi kapsamında düzenleniyor.  Eğitim; İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası, İzmir Teknoloji ve Bilişim Derneği, Kariyer.net ve Techcareer.net’in iş birliğinde gerçekleştirilecek. 

Ücretsiz olan eğitim programı; veri, yapısal veri, veri temizliği, form ve bulut yapıları, internet araştırma, güvenilir ve güvenilmez kaynaklar, KVKK ve veri güvenliği, Excel, Basic SQL, etkili iletişim raporlama gibi konuları içeriyor. Eğitim programı tamamlandıktan sonra katılımcılarının, sektördeki potansiyel firmalara yönlendirilmesi ve işe yerleştirilmeleri için desteklenmesi de amaçlanıyor.

Eğitim kapsamında katılımcılara İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın deneyimli eğitmenleri ve teknik ekipmanıyla, Halkapınar’daki kurs merkezinin motive edici kampüsünde, uygulama ortaklarının katkısıyla oluşturulmuş bu etkin müfredat dışında İzmir Teknoloji ve Bilişim Derneği iş birliğiyle bilişim ve veri yönetimi sektörüne dair beceriler hakkında yönlendirme ve teknik seminerler, Kariyer.net ve Techcareer.net iş birliğiyle mezunların İzmir’deki ilgili firmalara duyurulması gibi istihdama dönük kolaylaştırıcı destekler, İzmir Barosu iş birliğiyle kadına yönelik şiddet odaklı seminerler de olacak.

İzmir’de yaşayan 18-29 yaşında, en az lise mezunu genç bir NEET kadınsanız, ister kariyerinizin en başında olun, ister yeni ilerlemeye başladığınız iş hayatınıza bir ivme katmak isteyin, bu eğitim sizin için mükemmel bir fırsat olabilir. Kendinize yatırım yapın, geleceğinize yön verin.

Hemen başvurmak için 👉 https://go.techcareer.net/Cv1MMk


Daha Fazla

Üniversite Tercihlerinde Nelere Dikkat Etmelisin?

Üniversite Tercihlerinde Nelere Dikkat Etmelisin?

Bu blogumuzda, üniversite tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken temel noktalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve bilinçli kararlar alarak gelecekteki başarı ve kariyerinizi şekillendirebilirsiniz.
19.07.2024
2 Dakika

TECHCAREER

Hakkımızda
techcareer.net
Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu

SOSYAL MEDYA

TwitterInstagramLinkedinYoutubeFacebook

tr


en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2024
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu Olarak 31/08/2021-30/08/2024 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 17/08/2021 tarih ve 9317662 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26