Şirketler
Yapay Zeka AkademiVideo EğitimlerEtkinliklerTeknik Testlerİş İlanlarıKomünite
İş İlanları
Çalışma Konumu
Çalışma Şekli
Deneyim

Sistem Destek Uzmanı (2)

Sistem Destek Uzmanı

Sektöründe Öncü Firma
Ankara / Türkiye (İş Yerinde)
COLİNS

Sistem Destek Uzmanı

COLİNS
İstanbul / Türkiye (İş Yerinde)
Pozisyona Göre İş İlanları
Tümünü Gör
Dijital Pazarlama Uzmanı(11)
Filtreye Göre İş İlanları

Sistem Destek Uzmanı İş İlanları

Sistem Destek Uzmanı iş ilanları, şirketlerin altyapılarını ve sistemlerini kesintisiz çalıştıracak adayları arar. Bu pozisyon, ağ, sunucu, donanım ve yazılım destek hizmetlerini içerir. İlanlarda genellikle iş süreçlerini destekleyecek araçlar ve sistem yönetimi becerileri vurgulanır. İşverenler, performans izleme ve güvenlik sorunlarını çözebilecek uzmanlar arar.

Sistem Destek Uzmanı Ne İş Yapar?

Sistem Destek Uzmanı, bir organizasyonun bilgi teknolojisi altyapısının düzgün çalışmasını sağlamak için gerekli tüm teknik desteği sunar. Sunucular, ağ cihazları ve yazılımlar arasında uyumu yönetir. Sistem arızalarını tespit eder, çözüm önerileri getirir ve sorunları giderir. Ayrıca, güvenlik protokollerini uygular, yedekleme işlemlerini takip eder ve sistem güncellemelerini yapar. Kullanıcı desteği verir ve sistem optimizasyonu gerçekleştirir.

Sistem Destek Uzmanı İş İlanları İncelenirken Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Sistem Destek Uzmanı iş ilanlarında belirtilen iş gereksinimleri, kullanılan teknolojiler ve altyapı çözümleri çok önemlidir. İlanda sistem yönetimi için kullanılan araçlar, ağ yapılandırmaları ve hangi işletim sistemlerinin desteklendiği hakkında bilgiler aranmalıdır. Sunucu yönetimi, veri yedekleme ve güvenlik protokollerine dair ayrıntılar da önemli ipuçları sağlar. Ayrıca, iş süreci ve destek seviyesi anlaşmalarının (SLA) ne olduğu da dikkate alınmalıdır.

Sistem Destek Uzmanı İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Sistem Destek Uzmanı pozisyonu için genellikle Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlerden mezuniyet gereklidir. Ayrıca, sistem yönetimi, ağ yapıları ve güvenlik üzerine alınmış eğitimler de adaylar için önemlidir. CISCO, Microsoft, Linux veya CompTIA sertifikaları (örneğin, CCNA, MCSA, LPIC) adayların teknik yeterliliklerini kanıtlar ve iş bulmada avantaj sağlar.

Sistem Destek Uzmanı İş İlanlarında Hangi Özellikler Aranıyor?

İşverenler, genellikle güçlü problem çözme yetenekleri, analitik düşünme becerisi ve ayrıntılara dikkat etme özelliklerine sahip adaylar arar. İyi bir iletişim becerisi, kullanıcı desteği sunabilme ve takım çalışmasına yatkınlık önemli özelliklerdendir. Ayrıca, ağ yönetimi, sunucu kurulumu ve bakımında deneyim sahibi olmak, güvenlik tehditlerine karşı proaktif olma gibi beceriler de aranan nitelikler arasında yer alır.

Sistem Destek Uzmanı İçin İş Olanakları Nelerdir?

Sistem Destek Uzmanları, büyük şirketlerin BT departmanlarında, veri merkezlerinde, IT destek firmalarında veya danışmanlık şirketlerinde çalışabilirler. Ayrıca, bankacılık, sağlık, e-ticaret ve üretim sektörlerinde de altyapı desteği sağlayan firmalarda iş olanakları vardır. Kıdemli pozisyonlarda, sistem yöneticiliği veya altyapı yöneticiliği gibi üst düzey pozisyonlara geçiş yapmak mümkündür.

Sistem Destek Uzmanı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Başvuru yaparken özgeçmişinizde aldığınız eğitimleri, sertifikaları ve sistem yönetimi konusundaki deneyimlerinizi vurgulamanız önemlidir. Adayların, daha önce çalıştıkları sistemler ve altyapılar hakkında bilgi vermesi faydalıdır. Ayrıca, geçmişte çözmüş olduğunuz teknik problemleri ve sağladığınız çözüm önerilerini özgeçmişinize dahil etmek, başvurunuzu güçlendirecektir. Mülakatlar için ise, ağ yapıları ve sunucu yönetimi hakkında teknik sorulara hazırlıklı olmanız beklenir.

Sistem Destek Uzmanı Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Sistem Destek Uzmanları, ağ yönetimi, sunucu yönetimi, veri güvenliği, bulut sistemleri ve yedekleme yönetimi gibi alanlarda çalışabilirler. Ayrıca, sistem optimizasyonu, güvenlik izleme ve bakım süreçlerinde de yer alabilirler. Bu profesyoneller, büyük kurumsal sistemlerin yönetiminden küçük işletmelerin altyapı destek hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede çalışabilirler.

Sistem Destek Uzmanı İş İlanlarında Hangi Programlama Dilleri İsteniyor?

Sistem Destek Uzmanı pozisyonunda genellikle derin bir programlama bilgisi gerekmese de, temel düzeyde betik dillerine (Python, Bash, PowerShell) hâkimiyet önemli olabilir. Bu diller, sistem otomasyonunu sağlamak, sunucu ve ağ yönetimi süreçlerini hızlandırmak için kullanılır. Ayrıca, ağ yönetimi ve veritabanı yönetimi için SQL bilgisi de talep edilebilir. Linux ve Windows yönetim sistemleri hakkında deneyim ise adaylar için büyük bir avantaj sağlar.

Yapay Zeka Yetkinlik Akademisi

tren

Sistem Destek Uzmanı

Sektöründe Öncü Firma

21.07.2026

Ankara / Türkiye

Deneyimsiz / Deneyimli

Çalışma Şekli: Tam Zamanlı

Çalışma Konumu: İş Yerinde


İlan Açıklaması

Genel Özellikler

• Üniversitelerin 2 yıllık ön lisans veya 4 yıllık lisans programlarının ilgili mühendislik bölümleri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Programcılığı ya da benzer bölümlerinden mezun,
• Sistem destek, yardım masası veya bilgi teknolojileri alanında deneyim sahibi,
• Windows işletim sistemleri, Microsoft 365 ve temel ağ konularında bilgi sahibi,
• Veritabanları ve temel SQL sorguları hakkında bilgi sahibi,
• Active Directory, TCP/IP, DNS, DHCP ve VPN konularında bilgi sahibi,
• Teknik problemleri analiz ederek çözüm üretebilen,
• İletişim becerileri güçlü, sabırlı ve kullanıcı odaklı,
• Takım çalışmasına yatkın ve sorumluluk sahibi,
• Dokümantasyon ve iş takibi konusunda yetkin,
• Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış,
• B sınıfı sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,
• Seyahat engeli bulunmayan,


Görev Tanımı

• Şirket bünyesinde geliştirilen yazılımların test süreçlerini yürütmek,
• Yazılımların kurulum, güncelleme ve devreye alma işlemlerini gerçekleştirmek,
• Sahada kullanılan sistemlere uzaktan veya yerinde teknik destek sağlamak,
• Kullanıcı taleplerini analiz etmek, uygun çözümler üretmek ve süreci takip etmek,
• Kurulum, bakım ve destek faaliyetlerini düzenli olarak raporlamak,
• Gerektiğinde saha ziyaretleri gerçekleştirerek teknik operasyonlara destek olmak,




Yetenekler

Active Directory
Tcp/Ip
DNS

İlan Özeti
21.07.2026 tarihinde Sektöründe Öncü Firma tarafından yayınlanan Sistem Destek Uzmanı iş ilanına başvurmadan önce pozisyonla ilgili önemli detayların kontrol edilmesi gerekir. Bu ilan Ankara / Türkiye konumu için açılmıştır. İlgili pozisyon için gereken deneyim süresi Deneyimsiz / Deneyimli arasında değişmektedir. Pozisyon Tam Zamanlı ve çalışma konumu İş Yerinde olarak belirlenmiştir.

Benzer İlanlar

Tümünü Gör
Sistem Destek UzmanıCOLİNSİstanbul / Türkiye (İş Yerinde)
TECHCAREER
Hakkımızda
techcareer.net
Yapay Zeka Yetkinlik Akademisi
SOSYAL MEDYA
LinkedinTwitterInstagramYoutubeFacebook

tr

en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2026
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu olarak 31/08/2024 – 30/08/2027 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 26/07/2024 tarih ve 16398069 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26