Şirketler
Yapay Zeka AkademiVideo EğitimlerEtkinliklerTeknik Testlerİş İlanlarıKomünite
İş İlanları
Çalışma Konumu
Çalışma Şekli
Deneyim

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı (3)

SOLİNVED BATARYA TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı

SOLİNVED BATARYA TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Ankara / Türkiye (İş Yerinde)
BTB TEKNOLOJİ BİL. VE DAN. HİZ.TİC.LTD.ŞTİ.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı

BTB TEKNOLOJİ BİL. VE DAN. HİZ.TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Asya) / Türkiye (İş Yerinde)
DOLLVET BİYOTEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı

DOLLVET BİYOTEKNOLOJİ ANONİM ŞİRKETİ
Şanlıurfa / Türkiye (İş Yerinde)
Pozisyona Göre İş İlanları
Tümünü Gör
Dijital Pazarlama Uzmanı(11)
Filtreye Göre İş İlanları

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı İş İlanları

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı pozisyonuna ait iş ilanları, farklı sektördeki şirketlerin teknoloji ve altyapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere aradıkları profesyonelleri hedef alır. Bu pozisyon için ilanlar, genellikle sistem yöneticiliği, ağ yönetimi, yazılım geliştirme gibi farklı alanlara dair sorumlulukları içerir.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı Ne İş Yapar?

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı, organizasyonların tüm bilgi teknolojisi altyapısının sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu pozisyonun görevleri arasında yazılım ve donanım sorunlarının çözülmesi, ağ yönetimi, veri güvenliği, sistem güncellemeleri ve teknolojik altyapının optimizasyonu yer alır. Ayrıca, çalışanlara teknik destek sağlamak ve teknoloji çözümleri geliştirmek de önemli sorumluluklar arasındadır.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı İş İlanları İncelenirken Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı pozisyonuna başvuru yapmadan önce, iş ilanında belirtilen teknik beceriler, deneyim ve gereksinimlere dikkat edilmelidir. İlanları incelediğinizde, aranan yazılım dilleri, donanım bilgisi ve network yönetimi gibi teknik gerekliliklere özellikle özen gösterin. Ayrıca, pozisyonun genel iş tanımının ve hangi projelere hizmet verileceğinin anlaşılması, başvurunuzun ne kadar uygun olduğunu değerlendirmede yardımcı olur.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Bu pozisyon için genellikle Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği gibi teknik bölümlerden mezuniyet beklenir. Ayrıca, IT alanındaki spesifik sertifikalar (CCNA, CompTIA A+, Microsoft Certified Professional gibi) ve yazılım geliştirme ile ilgili kurslar, adayların başvurularda avantajlı olmalarını sağlar.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı İş İlanlarında Hangi Özellikler Aranıyor?

İşverenler, Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı pozisyonu için genellikle analitik düşünme, problem çözme becerisi, hızlı öğrenme yeteneği ve güçlü iletişim becerilerini arar. Teknolojiye ilgi duyan ve güncel teknolojik gelişmeleri takip eden adaylar tercih edilir. Ayrıca, organizasyonel beceriler ve takım çalışmasına yatkınlık gibi kişisel özellikler de iş ilanlarında öne çıkabilir.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı İçin İş Olanakları Nelerdir?

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanları, birçok sektörde iş imkanı bulabilirler. Özellikle yazılım şirketleri, teknoloji firmaları, finans sektöründeki firmalar ve devlet daireleri, bu pozisyonda çalışan profesyonellere ihtiyaç duyar. Ayrıca, IT danışmanlığı yapan firmalar ve büyük ölçekli organizasyonlar da sürekli olarak IT uzmanı arayışında olurlar.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı İş İlanlarına Nasıl Başvurabilirim?

Başvuru süreci, genellikle iş ilanında belirtilen çevrimiçi başvuru formunu doldurmak, özgeçmiş ve ön yazı göndermekle başlar. Ayrıca, teknik mülakatlar ve beceri testleri de bu pozisyon için yaygın olarak yapılır. Başvurularınızda, önceki deneyimlerinizi ve sahip olduğunuz teknik becerileri açıkça vurgulamak, sizi öne çıkaracaktır.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı Hangi Alanlarda Çalışabilir?

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanları, yazılım geliştirme, ağ yönetimi, veri tabanı yönetimi, güvenlik ve bulut sistemleri gibi birçok alanda çalışabilirler. Ayrıca, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi ileri düzey teknoloji alanlarında da görev alabilirler. IT uzmanları, farklı endüstrilerde çalışarak çeşitli projelerde yer alabilirler.

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı İş İlanlarında Hangi Programlama Dilleri İsteniyor?

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı pozisyonunda, genellikle Python, Java, C++, JavaScript gibi yazılım dillerinde yetkinlik beklenir. Ayrıca, web geliştirme için HTML, CSS, SQL gibi diller de sıkça talep edilen becerilerdir. Başvuru yapmadan önce, iş ilanlarında hangi dillerin tercih edildiğini kontrol etmek önemlidir.

Yapay Zeka Yetkinlik Akademisi

tren

Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı

21.07.2026

Ankara / Türkiye

Deneyim: 2-4 Yıl

Çalışma Şekli: Tam Zamanlı

Çalışma Konumu: İş Yerinde


İlan Açıklaması

Enerji teknolojileri alanında faaliyet gösteren, büyüyen organizasyon yapımız içerisinde görevlendirilmek üzere;  şirket genelindeki bilgi işlem süreçlerine destek verecek, altyapı, donanım, ağ yönetimi ve kullanıcı destek süreçlerinde aktif rol üstlenecek Bilgi Teknolojileri (IT) Uzmanı arayışımız bulunmaktadır.

Aranan Nitelikler

  • * Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Programcılığı veya ilgili bölümlerinden mezun,
  • * Bilgi Teknolojileri alanında tercihen 2-5 yıl deneyimli,
  • * İşletim sistemleri ve uygulamalarına hâkim,
  • * Network altyapısı konularında bilgi sahibi,
  • * Bilgisayar, yazıcı, çevre birimleri ve diğer donanımların kurulum, bakım ve arıza giderme süreçlerinde deneyimli,
  • * Kullanıcılardan gelen donanım, ağ ve sistem kaynaklı sorunlara uzaktan veya yerinde destek sağlayabilecek,
  • * Temel sunucu yönetimi ve yedekleme süreçlerine hâkim,
  • * Temel yazılım desteği sağlayabilecek, uygulama kurulumları ve yazılım problemlerinin çözümünde görev alabilecek,
  • * Bilgi güvenliği ve kullanıcı yetkilendirme süreçleri konusunda bilgi sahibi,
  • * Analitik düşünebilen, çözüm odaklı ve iletişim becerileri güçlü,
  • * Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış.

 

İş Tanımı

  • * Şirket bünyesindeki bilgisayar, yazıcı ve diğer donanımların kurulum, bakım ve teknik destek süreçlerini yürütmek,
  • * Network altyapısının sürekliliğini sağlamak, oluşabilecek ağ problemlerine müdahale etmek,
  • * Kullanıcıların donanım, ağ ve yazılım kaynaklı teknik sorunlarını çözmek,
  • * Yeni kullanıcıların bilgisayar, e-posta, kullanıcı hesabı ve sistem tanımlamalarını yapmak,
  • * Yazılım kurulumlarını gerçekleştirmek ve mevcut uygulamaların sağlıklı çalışmasını sağlamak,
  • * Sunucu, yedekleme ve veri güvenliği süreçlerine destek vermek,
  • * Şirket envanterindeki bilgi işlem ekipmanlarının takibini yapmak,
  • * Lisans, güncelleme ve antivirüs süreçlerini takip etmek,
  • * Gerektiğinde dış hizmet sağlayıcı firmalarla koordinasyonu yürütmek,
  • * Bilgi işlem süreçlerinin kesintisiz ve verimli şekilde devam etmesini sağlamak.

Yetenekler

Bilgi Teknolojileri
Bilgi Teknolojileri
Bilgisayar Donanım
Donanım Kurulumu
Donanım Yönetimi
Donanımda Sorun Gide
Sunucu Donanımı
Network

Şirket Hakkında

SOLİNVED BATARYA TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ Hakkında

"Güneşten Gelen Güç"

Solinved Batarya Teknolojileri Sanayi ve Ticaret A.Ş., enerji teknolojileri alanında faaliyet gösteren yenilikçi bir mühendislik ve üretim şirketidir. Şirketimiz; lityum batarya üretimi, enerji depolama sistemleri (ESS), solar enerji çözümleri, inverter sistemleri ve elektrikli araç şarj teknolojileri üzerine uzmanlaşmıştır.

Ankara’da bulunan üretim tesislerimizde yerli üretim vizyonuyla faaliyet gösteren şirketimiz, yüksek teknolojiye sahip enerji çözümleri geliştirerek hem bireysel hem de endüstriyel kullanıcılara sürdürülebilir çözümler sunmaktadır. Özellikle lityum batarya teknolojileri alanındaki yatırımları, üretim kapasitesi ve Ar-Ge çalışmalarıyla sektörde büyümesini sürdürmektedir.

Sürdürülebilir enerji yaklaşımını benimseyen Solinved Batarya Teknolojileri olarak, teknolojik altyapısı, üretim yatırımları ve yenilikçi bakış açısıyla enerji sektörünün dönüşümünde aktif rol almayı hedeflemektedir.


İlan Özeti
21.07.2026 tarihinde SOLİNVED BATARYA TEKNOLOJİLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ tarafından yayınlanan Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı iş ilanına başvurmadan önce pozisyonla ilgili önemli detayların kontrol edilmesi gerekir. Bu ilan Ankara / Türkiye konumu için açılmıştır. İlgili pozisyon için gereken deneyim süresi Deneyim: 2-4 Yıl arasında değişmektedir. Pozisyon Tam Zamanlı ve çalışma konumu İş Yerinde olarak belirlenmiştir.

Benzer İlanlar

Tümünü Gör
Bilgi Teknolojileri / IT UzmanıBTB TEKNOLOJİ BİL. VE DAN. HİZ.TİC.LTD.ŞTİ.İstanbul(Asya) / Türkiye (İş Yerinde)
TECHCAREER
Hakkımızda
techcareer.net
Yapay Zeka Yetkinlik Akademisi
SOSYAL MEDYA
LinkedinTwitterInstagramYoutubeFacebook

tr

en

Tüm hakları saklıdır
© Copyright 2026
support@techcareer.net
İşkur logo

Kariyer.net Elektronik Yayıncılık ve İletişim Hizmetleri A.Ş. Özel İstihdam Bürosu olarak 31/08/2024 – 30/08/2027 tarihleri arasında faaliyette bulunmak üzere, Türkiye İş Kurumu tarafından 26/07/2024 tarih ve 16398069 sayılı karar uyarınca 170 nolu belge ile faaliyet göstermektedir. 4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınmayacak ve menfaat temin edilmeyecektir. Şikayetleriniz için aşağıdaki telefon numaralarına başvurabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 Türkiye iş Kurumu İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Ümraniye Hizmet Merkezi : 0216 523 90 26